Візові відмови США

Проблеми з візами бувають найрізноманітніші. Наприклад, такі ситуації: бабуся не може отримати візу, щоб відвідати своїх онуків у США; студент не може продовжити свою візу F-1 через наявність судимості за крадіжку в магазині; вже схвалену петицію підприємця Посольство відправляє назад в імміграційну службу; володар візи J-1 (для учасників програм обміну) перевищив терміни перебування по візі; заявник не може отримати візу через те, що його колишня дружина відправила в консульство анонімку; переможець Лотереї Грін карт отримує відмову, тому що його рівень освіти визнали недостатнім; заява на візу зависла на розгляді більше року; дитина залишилася в країні без батьків, які отримали Грін карти в США; заявника на візу звинувачують в ув'язненні фіктивного шлюбу, а також інші подібні випадки.


Найчастіше відмовляють на підставі Статті 214 (b) заявникам на неімміграційні візи (всі Апліканти, які звертаються за отриманням неімміграційної візи в США, від самого початку розглядаються консульськими офіцерами посольства як потенційні іммігранти). У 2012 році в Україні отримали відмову 26.7% заявників на візи категорії B. Іншими поширеними підставами для відмови є статті 212 (a) (6) (C) - істотне спотворення фактів або шахрайство, 212 (a) (9) (B) - незаконне перевищення термінів перебування в США, 212 (a) (5) (A) - недотримання переможцем Лотереї Грін карт вимог програми Лотереї та 221 (g) - тимчасова відмова на візу.


У консульських працівників нелегка робота: їм дається мало часу на розгляд заяви, не завжди вистачає підготовки у галузі права чи знання місцевої мови, а зіткнувшись з декількома шахраями, вони часто починають підозрювати всіх підряд. В результаті, вони нерідко роблять помилки - невірно інтерпретують факти, неправильно застосовують статті закону, не до кінця розуміють всю сукупність ситуації заявника. Заявники на візи володіють юридичними правами і повинні їх активно відстоювати, якщо хочуть подолати відмову на візу, а мовчання - це просто знак згоди.


Буває, що консульський співробітник затягує винесення рішення по візової заяві на місяці і навіть роки. У таких випадках, можливо, має сенс подати судовий позов до суду США і домагатися винесення судового наказу цьому посадовцю про виконання вимоги позивача.


Навіть якщо рішення консульського працівника не несе в собі помилок, є інші варіанти вирішення проблеми. Є шанси, що заявник має право на отримання або неімміграційного, або імміграційного дозволу на в'їзд, який може бути наданий в певних виняткових випадках. Якщо ж на отримання візи або дозволу на в'їзд немає ніякої надії, залишається останнє рішення - гуманітарний пароль.


Звичайно, завжди краще заздалегідь добре підготуватися до співбесіди на візу, щоб уникнути відмови. У будь-якому випадку - якщо Ви тільки готуєтеся до співбесіди або вже отримали відмову - будь ласка, звертайтеся до нас.