Цікаві факти про Вашингтон.

Цікаві факти про Вашингтон:


1.Всім відомо, що Вашингтон - столиця США, але чи знаєте Ви, що місто носить офіційну назву «Округ Колумбія». Він є самостійною територією, яка не відноситься ні до жодного з штатів!

2.Цікавий факт про Вашингтон: для 15% населення міста англійська не є рідною мовою.

3.Вашингтон - місто дивних фактів! Цікаво знати, що постійне населення Вашингтона складає трохи більше 600 тис. осіб, але мало хто знає, що в робочий час тижня ця цифра збільшується на 400 тис. Це пояснюється тим, що майже половина робочої частини населення проживає в передмісті.

4.На території Вашингтона діє 11 великих коледжів-інститутів. Це дає можливість більш ніж 20000 іноземним студентам отримати освіту в столиці США.

5.У Вашингтоні розташовано більше 170 іноземних посольств і міжнародних культурних центрів, що робить його фаворитом за цим показником серед столиць світу.

6.Місто було засноване в 1791 році, а назву йому дали на честь першого президента США Джорджа Вашингтона.

7.Населення агломерації Вашингтона складає більше 5.4 млн. чоловік.

8.Столиця США займає територію в 177 км2.

9.Дивний факт про Вашингтон: в місті офіційно зареєстровано величезна кількість юристів. За підрахунками експертів, у столиці 1 адвокат припадає всього на 19 жителів. Ще дивовижніше ситуація з лобістами: на кожного сенатора доводитися 74 лобіста!

10.Чи знаєте Ви, що National Mall Вашингтона в 1.5 рази більше ніж Ватикан!

11.Вашингтонці вживають більше вина, ніж жителі будь-якого іншого міста США - кумедний факт.

12.Цікавий факт Вашингтона: мало хто знає, що довжина всіх коридорів Пентагону становить близько 28 км! Це непогане місце, щоб постійно тримати себе у формі. :)

13.Прапор і герб Вашингтона були прийняті в 1923 році. Вони між собою дуже схожі: на них зображена печатка міста на тлі темно-зеленого кольору. Вашингтонський прапор і герб - єдині державні символи в США, на яких зображений президент.

14.Дивовижний факт: у Вашингтоні з невідомих причин заборонені льодяники на паличці!

15.Щільність населення столиці становить 3770 чол. / Км2

16.За даними Forbes, National Mall є найбільш відвідуваною пам'яткою Вашингтона і третім за популярністю серед туристів в США. Перші два місця зайняли Таймс-Сквер і Лас-Вегас-Стріп.

17.Офіційним девізом столиці США є фраза «Правосуддя для всіх».

18.Цікаво знати, що в 1862 році у Вашингтоні скасували рабство.

19. 72% вашингтонців вважають себе християнами, з яких 27% - католики, 19% - баптисти, 26% - інші протестантські гілки. Більше 13% жителів столиці є атеїстами, 4% - буддисти, 2% - мусульмани і лише 1% - євреї - цікавий факт.

20.На території столиці США розташовано 715 бібліотек, що є другим показником в країні! Перше місце займає Нью-Йорк з його 833 бібліотеками - цікавий факт.

21.Унікальний факт про Вашингтон: за перші 25 років існування, Національний музей авіації та космонавтики відвідало більше 219 млн. Чоловік! На даний момент це найпопулярніший музей в світі!

22.«Білий дім» спочатку носив назву «палац президента» або «будинок президента». Але на початку XX століття назва «Білий дім» набуло величезної популярності серед населення, тому в 1901 році президентом Теодором Рузвельтом було офіційно затверджено нову назву.

23.Округ Колумбія був названий на честь великого першовідкривача Христофора Колумба.

24.Середній вік вашингтонців становить 35 років.

25.Вашингтон - політичний, економічний, фінансовий і туристичний центр США. Щорічно столицю відвідує понад 15 млн. туристів з усього світу, а прибуток за рік від туріндустрії становить $ 5.24 млрд.

26.Більше 70% території Вашингтона займають національні парки.