Гранд Каньйон

       Це найзнаменитіший і один з найпопулярніших національних парків США, який щорічно відвідують понад 4 мільйони чоловік, так що за цим показником він поступається лише національному парку Грейт-Смокі-Маунтінс в густонаселеній східній частині країни. На території Гранд Каньйону розташована, мабуть, найвідоміша природна пам'ятка країни - легендарний Великий Каньйон річки Колорадо, довжина якого досягає 446 кілометрів, а глибина - 1600 метрів. Багато хто називає каньйон одним із семи природних чудес світу, а сам він входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Сам національний парк був утворений в 1919 році; його площа складає 4,926.66 км.


 

          Каньйон утворився в результаті масштабної ерозії грунтів, викликаної підняттям плато Колорадо і рухом однойменної річки. Всього на формування каньйону пішло близько 10 мільйонів років, а сам його вигляд не може не вражати уяву, адже каньйон не представляє собою просте неживе ущелині, але має зовсім химерний рельєф, що відрізняється характерним «цегляним» кольором. На дно каньйону ведуть різні туристичні стежки, на яких є так звані shelters - укриття від негоди, туалети, джерела з питною водою і т. Д. Багато гостей парку йдуть у тривалі погоди з ночівлями в наметах. Спуск не варто починати в першій половині дня в 7-8 ранку, якщо є бажання дійти до дна каньйону і повернутися ввечері (ймовірно, затемна). На стежках час від часу можна зустріти рейнджерів.



        Дві основні туристичні зони знаходяться на півдні (South rim, основний) і на півночі каньйону (Northern rim). У South rim розташована знаменита оглядовий майданчик Skywalk, що представляє собою своєрідну підкову на висоті понад 1200 метрів зі скляною підлогою і бортами. До слова, в'їзд на територію Гранд-Каньйону платний - 25 доларів за 1 автомобіль і 12 доларів з однієї людини, що приїжджає іншим способом; розрахований на 7 днів. Крім того, у South rim розташований аеропорт і залізнична станція, що з'єднує каньйон з містом Вільямс. Найближче велике місто - Флагстафф.