Міст Золоті Ворота

     Міст Золоті Ворота є не просто однією з головних визначних пам'яток Сан-Франциско, але і входить в список найбільш відомих архітектурних споруд світу. Це безсумнівний символ міста і одне з найбільш відвідуваних місць в США. До середини минулого сторіччя Голден-Гейт вважався найбільшим висячим мостом у світі. Він проходить через затоку Золоті Ворота і з'єднує Сан-Франциско з округом Марін. Довжина моста становить 1 970 метрів, а маса 894500 тонн.


 


    За мостом Золоті Ворота з давніх часів закріпилася сумна репутація моста-самогубці. За останні десятиліття на мосту покінчили життя самогубством більше 1000 чоловік. Голден-Гейт настільки популярний в країні, що його можна побачити на різних логотипах, вивісках, в кіно і серіалах, в комп'ютерних іграх, в сучасній літературі і навіть у парку атракціонів. Так, наприклад, знаменита компанія Cisco Systems використовувала стилізоване зображення моста як свою емблему. Міст Золоті Ворота можна побачити в серіалі «Ковзні», в кінокартинах: «2012», «Люди Ікс: Остання битва», «Загублений світ», «Солодкий листопад» і т. Д.


 


        На південному березі біля основи мосту розташований Форт-Пойнт. Цей форт захищав гавань в період громадянської війни. З п'ятниці по неділю вхід туди абсолютно безкоштовний.