Національний парк Грейт Смокі Маунтинс

Національний парк Грейт Смоукі Маунтинс - унікальна екосистема, що сформувалася на території Північної Америки в районі штатів Теннессі і Північна Кароліна. Паркова зона пролягає по південних схилах Аппалачі і в цілому охоплює 2108 кв. м. Свій статус природний комплекс отримав в 1934 році, а з 1983 року ЮНЕСКО зарахувало його до списку об'єктів Всесвітньої спадщини.


Своєю поетичною назвою (Димчасті гори) парк зобов'язаний туману, що закутує гірські хребти. Тумани часто утворюються через те, що тепле вологе повітря, що йде з Мексиканської затоки, охолоджується у верхніх відрогах Аппалачів. На вигляд це видовище нагадує великі клуби диму. З півдня гірський хребет оточений річкою Такасігі, крім того, гори дають початок багатьом місцевим річкам і струмкам, які утворюють мальовничі водоспади і невеликі водойми.Дика рослинність парку красива і різноманітна. Серед 130 видів дерев тут ростуть дуби, каштани, буки, клени, сріблясті липи, жовті берези, тополі. Могутнє царство лісу починається там, де ліани і епіфіти майстерно обплітають багаторічні дерева, створюючи непрохідні дербі. З висотою широколисті ліси переходять в хвойні - соснові, ялицеві та ялинники. Високо в горах, приблизно 1500 метрів над рівнем моря, зустрічаються лише субальпійські чагарники. У заповідній зоні з початком ранньої весни до глибокої осені на зміну одним квітучим рослинам приходять інші, особливо красиві вогняні Розалії, рододендрони, орхідеї і ромашки. Вологий клімат сприятливий для мохів, лишайників і грибів.
Національний парк Грейт Смокі Маунтинс з помірним кліматом, жарким літом і рясною рослинністю став надійною домівкою великій кількості тварин і птахів. У незайманих лісах живуть олені і лосі, великих хижаків тут немає, лише лисиці і рідкісна порода червоних вовків. Тут мешкає найбільша в Америці популяція саламандр. Але головний представник місцевої фауни - чорний ведмідь, зображення якого часто прикрашає обкладинки видань, присвячених національному парку.


Туризм в заповідній зоні процвітає практично круглий рік. Помилуватися панорамою парку можна з оглядової вежі, яка встановлена в зручній найвищій точці. Для любителів дикої природи організовані маршрути по самих мальовничих і цікавих місцях. Можна досліджувати місцевість пішки з рюкзаком за плечима, а можна зробити кінну прогулянку. До послуг гостей парку велосипеди і електрокари. Чисте лісове повітря приваблює любителів пікніків на природі, річки і водоймища - рибалок, відмінні поля для гольфу - гравців, мальовничі пейзажі - фотографів. Бажають отримати комфортабельний відпочинок після лісових прогулянок знайдуть його в затишних номерах готелів або в окремих котеджах, в ресторанах і кафе.