Hollywood walk of fame

Алея слави в Голлівуді, Лос-Анджелес - знаменита пішохідна частина Голлівудського бульвару і Вайн-стріт. Вона славиться тим, що містить більше двох з половиною тисяч вмонтованих табличок у вигляді зірки з іменами знаменитих діячів мистецтва і назвами культових проектів. Ідея створення подібного меморіалу з'явилася в середині минулого століття.Зірки на Алеї слави в Голлівуді забезпечені ім'ям лауреата і емблемою, яка б показала, в якій з областей мистецтв людина, її отримав, досяг успіху. Так, на табличці може бути зображення кінокамери, телевізійного екрана, фонографа, мікрофона, театральних масок. Найпершою табличкою, вмонтованої в алею в 1960-му році, стала зірка Джоанн Вудвард, популярної актриси з США, режисера і продюсера, нагородженої багатьма кінематографічними преміями.
Вручення таблички із зіркою ініціює менеджер або фан-клуб знаменитої особистості шляхом подачі відповідної заяви до Торгової палати Голлівуду. Якщо рішення палати буде позитивним, знаменитість зобов'язана заплатити суму в 25 тисяч доларів США - за установку, обслуговування та охорону меморіалу.
На алеї є кілька зірок, вручених не реальним людям, а компаніям або персонажам з індустрії кіно, зокрема є зірка Діснейленду та зірки мультиплікаційних героїв - Сімпсонів, Дональда Дака, Міккі Мауса.