13 Фактів про Статую Свободи, яких Ви ще не знали

Статуя Свободи - Statue of Liberty.


Ці слова навівають романтику, спогади картин з американських фільмів, в уяві постає зображення «країни можливостей» з багатонаціональним населенням, де люди з чорною, жовтою і білою шкірою перемішуються на численних вулицях мегаполісу, що поспішають у своїх справах, або неспішно прогулюються, відпочивають пліч-о-пліч на піщаних пляжах, в декількох десятках метрів від кам'яних громадин хмарочосів, які прибувають на кораблях іммігранти з далеких заокеанських країн ... Починаючи з моменту відкриття Статуї свободи вона служила маяком на шляху до кращої долі для всіх припливають в порт Нью -Йорка переселенців, днями і ночами вона стояла під відкритим небом, сумлінно зустрічаючи нових жителів своєї молодої країни. Statue of Liberty- мене ці слова просто заворожують ... Що про неї можна сказати, оперуючи тільки фактами? Навіть більше, ніж можна написати літературним стилем! Почнемо з головного. Зведення статуї свободи було завершено в 1886 році, розташована вона на Острові Свободи (Liberty Island) в 3 кілометрах від Манхеттена. Висота статуї свободи-46 метрів, а з урахуванням п’єдистала- 93. Статуя Свободи виконана з листів міді, прикріплених до залізної конструкції, все це знаходиться на бетонному п'єдесталі. Причому, згідно з аналітичними даними маса Статуї Свободи становить аж 125 тонн, а вага бетонного п’єдистала - 27 тисяч тонн! Існує безліч описів і історій створення Статуї Свободи на різних сайтах, а також енциклопедіях і географічних довідниках. Автор цих рядків вирішив піти іншим шляхом-матеріал оформлений у вигляді цікавих фактів, кожен з яких просто дивовижний, а разом вони складають досить докладну картину історії виникнення і життя Статуї Свободи.


Тож почнемо!1) Насправді батьківщина Статуї Свободи це зовсім не Америка, а ... Франція!

2) Статую свободи спочатку планували встановити не в Америці, а в Єгипті, в місті Порт-Саїд. І назвати статую Світло Азії (The Light Of Asia).

3) За деякими даними, Статуя Свободи "малювалася» з французької натурниці Ізабелли Бойєр.

Вона на той час була вдовою Ісаака Зінгера, того самого, хто заснував фірму з виробництва швейних машинок Зінгер.

4) Гроші на будівництво Статуї Свободи у Франції збиралися як благодійні пожертвування, а також проведенням різних розважальних заходів і лотерей. В Америці ж, крім усього іншого, проводилися боксерські поєдинки, театральні вистави, художні виставки та аукціони, всі виручені гроші йшли на будівництво бетонного п'єдесталу для Статуї Свободи. Разом, у Франції зібрали 2,25 млн франків. Скільки назбирали в США, історія замовчує.

4) Наша, Статуя - Батьківщина Мати вище Статуї свободи на 6 метрів-висота жіночої фігури становить 52 метри.

5) Сталеву опору і залізний каркас для Статуї Свободи спроектував французький інженер Гюстав Ейфель. Так-так, саме той, який трохи пізніше створив знамениту Ейфелеву Вежу.

6) З дня свого відкриття статуя також є маяком і допомагає судам в навігації.

7) Статую свободи порожня всередині, в неї можна зайти і піднятися до самої корони статуї, де відкривається чудовий вид на округу, в тому числі на нью-йоркську гавань.

8) Статуя Свободи і острів, на якому вона знаходитися (Острів свободи-Liberty Island), були закриті від загального відвідування з 11 вересня 2001 року (в цю скорботну дату був здійснений найбільший теракт в Історії Сполучених Штатів). У 2004 році відкрили острів, і тільки в 2009 році для відвідувань знову відкрили саму статую. Зараз при вході на територію пам'ятника, куди входить Острів Свободи і сусідній з ним острів Елліс, діє система огляду відвідувачів, подібна із системою огляду в аеропорту.

9) Не дивлячись ні на що сходи на факел Статуї Свободи залишаються закритими для широкої публіки з 1916 року.

10) Острів, на якому розташована Статуя Свободи, спочатку називався Острів Бедлоу (Bedloe's Island), і лише в 1956 році був перейменований в Острів Свободи.

11) Повна назва статуї свободи-Свобода, що осяює світ, (Liberty Enlightening the World).

12) У Статуї Свободи є кілька неофіційних імен (можна сказати, прізвиськ): символ Нью-Йорка і США, символ свободи і демократії, Леді Свобода.

13) По всьому світу існує більше десяти зменшених копій Статуї Свободи. 6 знаходяться у Франції (4 з них-в Парижі), одна в Токіо, одна в Лас-Вегасі. Навіть в Дніпропетровську є. Найменша копія Статуї Свободи знаходиться в Ужгороді (її висота всього лише 30 сантиметрів). Ще одна цікава річ-єдина сидяча Статуя Свободи перебуватиме у Львові, але це вже не зовсім копія. Львів, Дніпропетровськ та Ужгород- українські міста. Таким чином на Україні цілих три Статуї Свободи.