Меморіал Гранта

Меморіал Гранта, відомий більшості американців як Grant's Tomb, - це мавзолей легендарного воєначальника сіверян Улісса Гранта, розташований на березі річки Гудзон в парку Ріверсайд манхеттенського району Морнінгсайд Хейтс. Разом з Грантом, який був 18-м президентом США в 1869-1877 роках, в мавзолеї похована його дружина Джулія Дент Грант. Велична будівля виконана в стилі нео-ампір архітектором Джоном Дунканом, який при створенні проекту тримав в умі знаменитий Мавзолей в Галікарнасі, одне з семи чудес світу.
Відкриття Меморіалу відбулося в 1897 році, до 75-річчя від дня народження генерала Гранта. Цій події передувало чимало фінансових і політичних чвар, що тягнулися протягом 12 років з самої смерті Гранта в 1885 році. Ідея створити меморіал була висунута відразу після смерті генерала і була підтримана багатьма багатими нью-йоркцями. Природно, було створено спеціальну комісію і оголошений збір коштів, причому будь-якої навіть приблизного проекту меморіалу не було і в помині. Озброєний метою зібрати мільйон доларів, комітет за два роки отримав тільки 110 000 доларів пожертвувань і викликав шквал критики з боку громадськості, зокрема, за відсутність проекту і той факт, що самі його члени (багаті вельми громадяни) пожертвували зовсім небагато. До того ж було багато прихильників створення меморіалу не в Нью-Йорку, а в Вашингтоні. У підсумку в 1889 році був остаточно затверджений проект архітектора Джона Дункана, який зробив собі ім'я декількома будівлями схожого значення. Дункан, як уже було сказано, надихнувся ідеєю Мавзолею в Галікарнасі, бажаючи створити споруду, яка б відразу виглядало як військовий меморіал. Але при цьому архітектор всіляко прагнув уникнути схожості зі звичайним житлом, що йому, треба визнати, вдалося.
Тільки в 1891 році Конгрес остаточно постановив, що меморіал буде встановлено саме в Нью-Йорку, і вже в той рік почалися перші роботи, які розтягнулися до 1896 року, тому що він був відкритий 27 квітня 1897 року - в день 75-річчя героя Громадянської війни США.
Сьогодні меморіал Гранта часто стає свідком цікавих культурних подій, що проходять в парку Ріверсайд, - концертів, виставок і т. Д. У 1994-1997 роках він був ретельно відреставрований і в даний час майже завжди відкритий для публіки.