Монумент Вашингтона (Washington Monument)


Монумент являє собою стелу, виготовлену з каменю висотою 169 метрів. Встановили його в пам'ять про першого президента США Джорджа Вашингтона. Підноситься він над Вашингтоном в його центральній частині. Монумент входить в число найбілвеликих серед подібного роду споруд, виконаних з каменю по всьому світу. Його заснування оточують п'ятдесят прапорів символізують собою таку ж кількість американських штатів. У цьому неймовірному за красю архітектурному пам'ятнику існує ліфт, за допомогою якого надається можливість всім бажаючим піднятися на саму вершину меморіалу і звідти насолодитися шикарною панорамою відкриває чудовий вид на сусідні Меморіали Лінкольну і Джефферсону, а крім того, на Білий Дім і Капітолій.

 


Поряд зі спорудами, про які йшлося трохи вище, монумент Джорджу Вашингтону по праву вважається символом США. При будівництві цього пам'ятника було використано близько 36 491 кам'яних плит. Виконаний він в давньоєгипетському архітектурному стилі, а початок будівництва датовано 4 липня 1848 року, коли в його основу було закладено перший камінь. Зведення монумента зайняло довгих 40 років і його відкриття відбулося лише в 1888 році. Одним з прикрас стели є різьблені плити в кількості 188 штук. Всі вони були подаровані приватними особами, різними товариствами, містами, державами і штата.

Відомий Дзеркальний ставок довжиною 2000 футів шириною в 160 футів, знайшов своє місце між пам'ятниками Вашингтону і Лінкольну. Ідею створення подібного водойми архітектори меморіалу запозичили у Версальського палацу і Тадж-Махала. Цей ставок виконаний у вигляді спеціальної конструкції, яка зводить до мінімуму можливі коливання водної поверхні водойми. За рахунок такого рішення, виходить, досягти збільшення різкості відображення даного пам'ятника на водяній гладі, що створює приголомшливий за красою ефект.